reede, jaanuar 28, 2005

Kährik vaatas vilksamisi üle õla ja lisas sammu ...

Kährik vaatas vilksamisi üle õla ja lisas sammu. Öösel sadanud lumi oli kohev ja selles liikumine päris vaevaline. Täna oli üle pika aja külm ja Kähriku varbad kippusid kümetama. Kerel oli küll soe, võiks öelda isegi, et palav, aga varbad olid paljad ja pikapeale hakkasid külmetama. Tuju oli aga kehv. Mitte külmast ilmast, vaid sellest, et Kass Peeter oli lubanud Selle asja korda ajada, aga nüüd venitab. Kährikute seas pole see kombeks: kui on kokkulepe, siis tuleb seda täita. Tundub, et kasside seas käivad asjad teisiti. Kährik ütles seda ka Peetrile, aga tundus, et sellest sai meelerahu ainult Kährik ise. Peeter jäi oma kavalate silmadega vahtima ja ei öelnud midagi. Siis Kährik pahandaski, keeras selja ja tuli tulema.
Aga lumi muudkui sajab ja sajab... Metsaalune on nii pehme ja valge. "Lähen hoopis kinno", mõtles Kährik ja oli oma mõtte üle õnnelik.1 Comments:

Anonymous Anonüümne said...

Tegelikult on talv ilus. Isegi tore. Kui ikka lund on ja õues valge. Ja varbavahele kasvavad karvad ning siis need enam ei külmeta. Vähemalt osadel. Osad, aga ootavad ikka suve, pisut leevendab vaid hingevalu lumeingel...

3:45 PM  

Postita kommentaar

<< Home